kontakt: kuba.libre
USUŃ @poczta.fm

zapiski gracza w domino

kamole

piątek, 11 sierpnia 2017

Z Barcelony moja córka przywiozła mi książkę z przepisami kuchni wegańskiej. Jej autorka to Irlandka - niespełniona aktorka lecz spełniona weganka, blogerka i uznana autorka (jak na razie dwóch) książek kucharskich. Książka jest po hiszpański więc łączy moje dwie pasje: odkrywanie potraw kuchni roślinnej z domową nauką hiszpańskiego. 
Z pierwszych wakacji za właśnie zarobione pieniądze na jakie wyjechała moja córka do Bułgarii przywiozła mi domino w drewnianym pudełku. I właśnie to pudełko o rozmiar większe od kompletu jaki miało przechowywać oraz bez konkretnego zamknięcia, które chroniłoby kamienie przed opuszczaniem opakowania w czasie transportu spowodowało, że domino zamiast do grania trafiło do szuflady. Ostatnio doczekało się ono reinkarnacji: w pudełku obok kamieni idealnie mieści się składany krybidż a przed przypadkowym otwarciem zabezpiecza wykonana własnoręcznie przez moją małżonkę stosowna gumeczka. Oj będzie się grało i gotowało!

Tagi: domino kamole
09:55, domino-gry , kamole
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 czerwca 2017

Pisałem już, że jako duże dziecko gram w domino i lubię prezenty! Więc w tym roku z okazji Dnia Dziecka sprezentowałem sobie dwie książki. Lubię kupować książki z antykwariatu bo zawsze wierzę, że daję im kolejną szansę i jako permanentny sknera wydaje mi się również, że trafiła mi się wyjątkowa okazja cenowa. Ale w tym roku dostałem również prawdziwy prezent idealny dla dominowego gracza: domino z Baracoa. Wyjątkowy rarytas bo według darczyńcy czyli Pana z Karaibów to autentyczne rękodzieło z Kuby a nie jakiś seryjny produkt z chińskiej wtryskarki. Zostało wylicytowane ma aukcji charytatywnej, na którą przekazała ją Pani Fotograf, której zdjęcie i wpis zaprezentowałem kiedyś na tym blogu. I tak mogę podobnie jak w przypadku książek dać tym kamolom drugie, dominowe życie. Serdeczne dzięki! 

Tagi: domino kamole
22:07, domino-gry , kamole
Link Komentarze (1) »
piątek, 10 marca 2017

z wypowiedzi specjalistów od marketingu o graczach w domino:
. nikt nie gra w domino; poza moją babcią
. dominowi gracze ubierają się w lumpeksach i supermarketach, okulary kupują w aptece, noszą kalesony i halki; jedzą tylko w domu; schabowego z ziemniakami i kapustą
. w dodatku jeżdżą tylko komunikacją miejską, studiują dziennie, pracują w urzędach
. ach, nie, nie pracują; już są na głodowej emeryturze a domino kupili w sklepie „wszystko po 4 złote”
. i oni w ogóle nie mają gustu
moje pytanie:
komu Ferrari Store oferuje włoskie, ręcznie robione domino za 410$ ?

o słuchających muzyki poważnej vel klasycznej mówią tak samo...
to co powiedzą o graczu w domino słuchającym Mozarta lub Bacha?

Tagi: domino kamole
04:56, domino-gry , kamole
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 lutego 2017

Jako miłośnik pop artu pisałem kiedyś, że chętnie do swojej kolekcji dołączyłbym domino obrazkowe z motywami jakie stworzył Keith Haring. Nie tak dawno wpis o trzech magach zainspirowany został przez grafikę, której autorem jest Tony Mendoza. Jest to urodzony w Nowym Yorku artysta o kubańskich korzeniach rezydujący na stałe w Miami. W swoich dziełach łączy prymitywny ekspresjonizm z karykaturą. Sam swój styl definiuje jako neo art. Rubaszne postacie nakreślone grubą kreską, żywe kolory oraz motywy silnie osadzone w kulturze (latynoskiej) ulicy przypominają prace wspomnianego już Keitha Haringa. Podobnie jak on jest też twórcą murali, które obecnie stały się już jedną z atrakcji turystycznych Miami. Turyści fotografują się na ich tle a niektóre wykorzystywane są jak w telewizji jako loga lub tła. Myślę, że jego obrazki pełne ciepłego spojrzenia na życie, jakim charakteryzuje się wielu Latynosów, idealnie nadają się jako motywy na domino obrazkowe. Poniżej moja propozycja kamienia idealnego do dominowej rozgrywki w czasie zbliżających się Walentynek: 

Tagi: domino kamole
05:51, domino-gry , kamole
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 czerwca 2016

Fajne domino obrazkowe dla dzieciaków można zrobić samodzielnie. Potrzebne są chęci, odrobina zręczności, podstawowe narzędzia, trochę materiałów z zapasów typu "przydasię" lub kupionych w składzie budowlanym...
Przykład poniżej.

Opis i więcej zdjęć: http://www.ohohblog.com/2015/09/diy-graphic-dominoes-game-for-kids.html

Tagi: domino kamole
06:37, domino-gry , kamole
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 stycznia 2016

Czy znasz grę, w której te dwa kamienie mogą legalnie leżeć obok siebie?

Tagi: domino kamole
18:38, domino-gry , kamole
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 maja 2015

Gdybym kiedyś pojechał do Filadelfii to musiałbym zrobić sobie zdjęcie w miejscu potocznie nazywanym przez niektórych Domino Plaza. Gigantyczne kamienie domina to fragment instalacji o nazwie „Your Move”. Na placu przed Budynkiem Urzędu Miejskiego umieszczono monstrualnej wielkości artefakty do gier: pionki, żetony, kamienie. Z lotu ptaka wyglądają jak porozrzucane na podłodze dziecięcego pokoju (najedź kursorem na zdjęcie). Możliwość beztroskiej gry "pacholęciem będąc" to atrybut szczęśliwego dzieciństwa. Wieczory gier z rodzicami pamięta się do końca życia. Ja polecam gry „bez prądu”. Ale w dzisiejszych czasach wielu ojców kupuje sobie konsole do gier pod pretekstem „że dla dzieci”. A okazja tuż, tuż. Jaki zrobisz ruch? Your Move!Tagi: domino kamole
12:08, domino-gry , kamole
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 grudnia 2014

Na jednym z blogów opisujących ciekawe miejscówki znalazłem zdjęcie pani sprzedającej domino na bazarze w Hawanie. Przyznaję, że chciałbym dostać choćby jedno z nich jako mikołajkowy prezent. Autor wpisu i zdjęć opisał je tak:
Pomalowane kubańskie pudełka na domino przez wielu nie zostaną sklasyfikowane jako wielkie dzieła sztuki. Ale fakt, że są one tak pięknie wykonane ze skromnych, ogólnie dostępnych  materiałów, że są skutecznie funkcjonalne: zarówno pudełko jak i domino plastycznie przedstawiają rzeczy jednoznacznie kubańskie, że są dowcipne, kolorowe i ponadczasowe, kwalifikuje je w mojej głowie jako bardzo dobry projekt.

znalezione na:
http://www.discover-interesting-places.com/the-art-of-dominoes-havana-cuba.html

Tagi: domino kamole
10:19, domino-gry , kamole
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 lutego 2014

Termin sutra oznacza mniej więcej tyle co aforyzm czyli zwięzłą i lapidarną maksymę, która wyraża jakąś prawdę filozoficzną albo też moralną, czyniąc to jednak częstokroć w sposób zaskakujący i błyskotliwy. Sutry zebrane razem to taki zbiór „złotych myśli”, który może tworzyć praktyczny poradnika na jakiś temat. Najbardziej znane takie kompendium to oczywiście „Kamasutra” czyli aforyzmy o miłowaniu.
Dlaczego nie miałby istnieć taki traktat o domino czyli Dominosutra?! Dominosutra to zasady strategii gry w domino ubrane w styl staroindyjskich „złotych myśli”. Ich autorem jest Andrzej Lewicki.
A co powstaje z połączenia Kamasutry i domina? Erotyczna wersja domina obrazkowego! Takie domino z całą pewnością nie jest grą dla dzieci. Nie bez kozery wspominam takie domino w Valentine’s Day. Jednakże wszyscy, w których żyłach płynie gorąca, słowiańska krew powinni obchodzić bardziej nasze rodzime święto zakochanych znane jako Noc Kupały lub Sobótka. Prawdziwym miłośnikom czilałtu proponuję celebrować i jedno i drugie.
Make love [and play dominoes] not war.

Tagi: domino kamole
11:33, domino-gry , kamole
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 maja 2013

O związkach Street Artu i Street Domina już pisałem. Pisałem też nie chciałbym dostać domina obrazkowego z Kubusiem Puchatkiem i hepalumpami. Nie mniej jednak do swojej kolekcji dołączyłbym Street Art Domino. Mój wybór padłby być może na domino z motywami, które znają wszyscy miłośnicy Sztuki Ulicy. Podskakujące „chopki” w żywych kolorach kreślone grubą kreską czy też szczekający pies to nieśmiertelne znaki firmowe, które stworzył Keith Haring. Niemniej w Polsce mało kto słyszał o specyficznych projektach tego artysty. Jest on przykładem jak graficiarz może stać się uznanym przez encyklopedystów mistrzem transawangardy. Zaczynał rysunkami kredą w nowojorskim metrze aby stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów końca lat 80-tych. Jego dzieł nie musicie szukać w muzeach, galeriach sztuki czy też na ścianach prywatnych kolekcjonerów. Przepełnione kolorami oraz silnie osadzone w kulturze nowojorskiej ulicy doskonale funkcjonują w przestrzeni publicznej jako motywy zdobiące obuwie, odzież oraz wielkomiejskie gadżety. Można je podziwiać na limitowanych kolekcjach wypuszczanych przez takich kreatorów popkultury jak Reebok czy Swarovski.  Nieśmiertelność przyniosło mu również to, że  stworzył działającą do dziś fundację, której misją jest wsparcie finansowe organizacji działających na  rzecz dzieci z ubogich rodzin oraz szeroko pojęta profilaktyka i badania nad AIDS. Gdyby żył dziś skończyłby 55 lat.

Tagi: domino kamole
08:22, domino-gry , kamole
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2