kontakt: kuba.libre
USUŃ @poczta.fm

zapiski gracza w domino
sobota, 23 lutego 2019

"Człowiek ma prawo do niezabijania. Do tego, by się zabijania nie uczyć. Takiego prawa nie ma w żadnej konstytucji"...
23 lutego w ZSRR obchodzono Dzień Armii Czerwonej i Marynarki Wojennej. Ponieważ wojna nie ma w sobie nic z kobiety więc tak po prostu święto to w radzieckiej kulturze masowej przyjęło się jako Dzień Mężczyzn. W Rosji i krajach byłego ZSRR zwyczajowo świętuje się je po dziś dzień oficjalnie i nieoficjalnie. Wojna afgańska zakończyła się w 30 lat temu i trwała 10 lat. Jedna z legendarnych wojen zastępczych XX wieku. Dla wielu Rosjan nie skończyła się nigdy. 10 lat temu w Petersburgu widziałem śpiewających weteranów wojennych przed wejściem do jednej peryferyjnych stacji metra pod centrum handlowym. Niektórzy moi koledzy ze szkoły byli w armii ale nikt ich na wojnę nie posyłał. W Rosji posyłano chłopaków z normalnego poboru. Nie jechali tam aby pograć w domino w pięknych okolicznościach przyrody:

sobota, 16 lutego 2019

lubię grywać w domino partnerskie; ale przyznaję, że już dawno nie miałem okazji zagrania „na żywo“ w tym stylu w męskim towarzystwie więc jako surogat na tablet ściągnąłem sobie właśnie taki rodzaj rozgrywki; ale takie aplikacje oferują tylko grę w stylu latynoskim; a przecież w zasadzie w każdą grę w domino można zagrać parami; jest kilka gier dedykowanych tego typu pojedynkom; ja lubię te współczesne; niedawno znalazłem reguły według mnie interesującej gry o nazwie Pass-Pass więc opublikowałem ją na moim blogu z zasadami gier w domino; idealna dla czterech podwórkowych kocurów bo przecież jutro Dzień Kota:sobota, 09 lutego 2019

Obecnie smartfon dla każdego gracza oraz jeden, wspólny tablet mogą emulować komplet kamieni do gry w domino. Gracze za pomocą manipulacji palcami na ekranie tabletu mieszają obrazy-surogaty kamieni, dobierają je na swoje smartfony a potem zgrywają na tablet. Niby proste ale ostatnio prowadząc szkolenie z obsługi smartfonowej aplikacji trafiali mi się panowie, dla których obsługa ekranu dotykowego stwarzała nie lada problem. Byli to użytkownicy tradycyjnych telefonów, jednocześnie stroniący od okularów do czytania. Smartfonowo wykluczeni. Ja też nie używam smartfona lecz posługuję się trójcą: telefon, tablet i okulary do czytania. Ale Kolega Makgajwer w czasie piwnicznego dominobrania popisał się iście sztubacką sztuczką: za pomocą swojego smartfona ściszył wyjący obok nas knajpiany telewizor. Myślę jednak, że jak na razie nie będziemy się dominowo smarftonizować.

Tagi: domino
14:29, domino-gry , varia
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 lutego 2019

gdy już człowiek zarobi na kieliszek chleba i zostaną mu jakieś nadwyżki to warto napić się domina; więc dokładnie dwa tygodnie temu z Kolegą Makgajwerem wybraliśmy się na dominowe manowce: pierogi, domino+2 dzbany piwa, kebab, piwo z tanka i sznaps na stojaka; wszystko bez zakłóceń jak mawiają elektrycy samochodowi; udało mi się nawet urwać seta w Domino 53; zagraliśmy też w Anti 53; i tak sobie pomyślałem, że aby gracze nie oszukiwali poprzez dobieranie taktyczne w AntyDomino należałoby grać rozbierając cały talon na początku; gracze dobierają wszystkie kamienie po równo i mogą je trzymać zarówno zakryte jak i odkryte; ciekawa byłaby też gra z zastosowaniem zasad rozdania i zgrywania kamieni analogicznie jak w grze Open Domino

dotychczas rozważałem grę w odkryte domino jako możliwość teoretyczną dopóki nie znalazłem filmiku, z którego pochodzi poniższy kadr:

inspirację do tego wariantu 53 zaczerpnąłem ze strony 5 and 3 Dominoes Federation gdzie nosi nazwę I see you

Tagi: 53 domino
11:35, domino-gry , 53
Link Dodaj komentarz »